[SRT2200XLI] APC Smart-UPS SRT 2200VA 230V
New product
APC Smart-UPS SRT 2200VA
1980 Watts / 2200 VA
Input 230V / Output 230V
(8) IEC 320 C13, (2) IEC 60320 C19, (2) IEC Jumpers
PowerChute Business
More details
More info
Product Specification APC Smart-UPS SRT 2200VA (SRT2200XLI)
Technology  Double conversion online UPS
Form Factor  Rackmount/Tower
Output Power Capacity  1.98kWatts / 2.2kVA
Input Voltage  100 - 275 Adjustable (half load), 160 - 275V
Output Voltage  220V, 240V
Output Frequency  50/60 Hz +/- 3 Hz Sync to mains